X
تبلیغات
زولا

داستانهای کوتاه

داستان کوتاه ، DASTAN KOTAH . dastan kotah . dastane kotah . داستان کوتاه درمورد والدین . dastanhaye kotah . غصه های کوتاه فردوسی . dastan tarikhi . داستان درمورد محبت مادر . dastan kootah . داستان های کوتاه تاریخی . 16,432,352

داستان کوتاه : فریاد تجلی دگرگونی است

1390,08,12 05:15 ق.ظ نویسنده: کیانا چاپ
آترین خردمند و اندیشمند ایرانی با شاگردش مهرساد از کنار ساختمان بزرگ و مجللی می گذشتند شاگرد به استاد گفت مدتهاست فریادهای پیگیری از این ساختمان به گوش می رسد و از استاد پرسید چه احساسی دارید ؟
استاد گفت فریاد تجلی دگرگونی است .
شاگرد گفت یعنی این فریادها خاموش شدنیست ؟
آترین دانا گفت : آری و دیگر شاید هیچگاه فریادی از این خانه به گوش نرسد .
حکیم ارد بزرگ فیلسوف معاصر می گوید : فریاد سیمای آغازین هر شورش و رستاخیزیست ، پژواک آن آینده را می سازد .
گفته می شود آن خانه سال ها در سکوت بود .
در بازدید سیناتروس پادشاه کشورمان از "شهر گور" همان خانه میهمانسرای فرمانروای ایران بود .
در آنزمان مهرساد که برای خود استادی شده بود را به آن خانه فرا خواندند تا با پادشاه ایران هم صحبت شود ، در تمام زمان میهمانی مهرساد به یاد سخن استاد خویش آترین بود . "فریاد تجلی دگرگونی است"


*شهر گور یا شهر فیروزآباد، در 100 کیلومتری جنوب شیراز می باشدنظرات (1)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
ایمیل (پنهان میماند) :
وب/وبلاگ :
متن نظر :
جمشید
با درود
نمیدانم که به چه قصدی این توهمات را مینویسید .به یاد داستانهای ملایان شیاد وپیر مردان بیسواد می افتم که جملگی ان چنینن داستانهایی را در مدح اعراب میگفتند ایا براستی شما هم در صده 21 زندگی نمیکنید دیگر از ناسیونالیزم کور در هیچ جایی خبری نیست اما شما هم همچون مسلمین داستانهای خیالی خود را میسرایید وحتی هرودوت را هم دروعگو مینامید.حتمن خاک کشورمان هم باخاک کشورهای دیگر متفاوت است وابش هم H2O نیست.خواهش میکنم مانند دیگر انسانهای پیشرفته این صده فکر کنید به انسان جهانی فکر کنیم شاید روزی ما هم ادبیات جهانی و موسیقی جهانی وهمچنین علمی داشته باشیم که هم به خودمان و هم به جهانیان کمک کند انگاه بگوییم ایرانی هستیم .
امتیاز: 0 0